11:46  OT DERGİ & MART 2024  23:32  ZEYNEP GÜNEŞ BAŞARILI OYUNCULUĞUYLA TAM NOT ALDI  23:17  BABA & KIZ AYNI REKLAM FİLMİNDE  22:32  USTA OYUNCU METİN YILDIRIM REKLAM FİLMİNDE  22:30  ECE BAYKAL USTA OYUNCULUĞUYLA TAM NOT ALDI  22:27  USTA OYUNCU VAHDET ÇAKAR’DAN YENİ REKLAM FİLMİ  14:51  AYŞEGÜL ASAR  14:48  MUSTAFA HEPER  13:03  GÜZEL OYUNCU AYŞEGÜL ASAR YENİ FİLMİYLE ÇOK İDDİALI  12:56  MUSTAFA HEPER REKLAM FİLMİYLE YENİDEN GÜNDEMDE  23:20  KADİR GÜLTEKİN ÇOK YAKINDA REKLAM FİLMİ İLE SİZLERLE  23:09  GÜLŞAH YAPRAKÇI REKLAM FİLMİNDE  22:57  MİTHAT KAHRAMAN OYUNCULUĞUYLA YÖNETMENİNDEN TAM NOT ALDI  22:52  KEREM İÇYER BAŞARILI OYUNCULUĞUYLA TAM NOT ALDI  22:24  ERCAN ÖZKAYA REKLAM FİLMİNDE  22:10  ARMİNA SU KAYA “YENİ BİR YILDIZ DOĞUYOR”  21:53  KEMAL KAYA İLK OYUNCULUĞUYLA TAM NOT ALDI  23:41  DİDEM BAL  12:46  GÜLŞAH YAPRAKÇI   12:31  HIZ ÇAĞINDA HAKİKATİ ARAYANLARA KİTAP ÖNERİSİ: “PLAZA SUFİSİ”  
 
CUMHURİYET COŞKUSU MERSİN’DE SANATLA BULUŞTU

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılına özel ödüllü fotoğraf yarışması düzenledi. ‘Liseli Gençlerin Gözünden Mersin’ mottosuyla düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ‘Cumhuriyet Özel Ödülü’ ile ‘Mansiyon Ödülleri’ verildi.

 

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde, Mersin’e Değer Katanlar Kurulu’nun (MEDEKA) katkılarıyla düzenlenen yarışmaya, lise öğrencileri katıldı. Gençler, Cumhuriyet’in 100. yılında Mersin’i fotoğraflarla anlattı. Birinciye 15 bin TL değerinde dijital fotoğraf makinesi, ikinciye 10 bin TL değerinde dijital kompakt fotoğraf makinesi, üçüncüye 7 bin 500 TL değerinde polaroid mini fotoğraf makinesi ve 10’lu film verildi. Yarışmada ayrıca ‘Cumhuriyet Özel Ödülü’ kapsamında 7 bin 500 TL değerinde teknolojik market alışveriş çekinin yanı sıra, ‘Mansiyon Ödülü’ kapsamında 3 adet 3 bin 500 TL değerinde teknolojik market alışveriş çeki verildi.

Gökayaz: “Biz bu tür çalışmaları geleneksel hale getirmek istiyoruz”

Birinci olan lise öğrencisi Emrullah Akçal’a ödülünü takdim eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz, Cumhuriyet’in 100. yılında düzenlenen yarışmada ödül alan bütün yarışmacıları tebrik etti. Gençlerin gözünden Mersin’in nasıl göründüğünü bilmek istediklerini kaydeden Gökayaz, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyor olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bundan sonraki süreçlerde de gençlerimizin başarısıyla dolu nice 100 yıllar diliyorum” sözlerine yer verdi.

Cumhuriyet’in 100. yılına özel olan bu yarışmayı kaçıran gençlerin üzülmemesini belirten Gökayaz, “Biz bu çalışmalarımızı artık geleneksel hale getirmek istiyoruz. Tüm gençlerimizin, tüm vatandaşlarımızın bu yarışmalara katılım sağlamalarını canı gönülden istiyoruz” diye konuştu.

Özdülger: “Hepsini ayrı ayrı kutluyorum, gurur duyuyorum”

Gençlere böyle bir fırsat verdikleri ve beraber olabildikleri için büyük bir gurur ve mutluluk duyduklarını kaydeden Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, “Gençlerimize çok kıymet veriyor ve önemsiyoruz. 100. yılımız için bu yıl yaptığımız yarışmada, onların gözüyle görmek istediğimiz ve onların yeni yeteneklerinin keşfedilmesini sağlamak, yeni yollarında belki fotoğraf sanatı üzerine yolculuklarını sürdürmelerine de vesile olmak istedik. Tabi bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. Bu büyük mutluluğun ve gururun içerisinde olmak ve geleceğimizin ümidi olan gençlerimizle bu yarışmanın düzenlenmiş olmasından ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Hepsini ayrı ayrı kutluyor, gurur duyuyorum” dedi.

Mersin’e Değer Katanlar (MEDEKA) Fotoğraf Kurulu’nun yarışmayı oluşturduğunu kaydeden Özdülger, “Geçen yıl yine MEDEKA Fotoğraf Kurulumuzla, ‘Pandemide Neler Çektik’ konulu fotoğraf yarışması düzenlemiştik. Bu yıl da 100. yılımıza ithaf ederek, gençlerimizin gözüyle Mersin’imizin fotoğraflarını istedik. Çünkü Cumhuriyet’imizin yaşamasını arzu ederken, gençlerimize verdiğimiz ümit ve onlardan beklentilerimiz çok yüksek. Onlarsız olmazdı bu yarışma. O yüzden çok mutlu ve gururluyuz” diye konuştu.

Akçal: “Güzel bir fotoğraf çekebilmek için çok çabaladım”

Kızkalesi’nde çektiği fotoğrafla birinci olan Yenişehir Proje İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emrullah Akçal, “Çok heyecanlı ve sevinçliyim. Herkes başarabilir, herkes çaba gösterip bir şekilde başarısını ortaya koyabilir. Ben de bundan sonra pes etmeyeceğim. Çok güzel fotoğraflar görüyorum. Herkes çok güzel fotoğraf çekmiş, tebrik ediyorum” diye konuştu. Fotoğrafının öyküsünü anlatan Akçal, “Ben köpeklerden ve kedilerden korkarım ama küçük bir çocuğun orada köpeklerle oynadığını gördüm. Çocuk benim başaramadığımı başardı. Güzel bir fotoğraf çekebilmek için çok çabaladım” dedi.

Mut’un Yerköprü Şelalesi’nde çektiği fotoğraf ile ikincilik ödülüne layık görülen 19 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencisi Sefa Çömez ise, kazandığı için çok mutlu olduğunu kaydetti.

Özen: “Böyle bir ödül aldığım için çok mutluyum”

Mersin Ticaret Merkezi fotoğrafıyla üçüncülük ödülüne layık görülen 12. sınıf öğrencisi Simge Nur Özen, “Fotoğraf yarışmasının konusu ‘Liselinin Gözünden Mersin’di. O yüzden Mersin’in simgelerinden birisi olan Metropol’ü seçtim. Böyle bir ödül aldığım için çok mutluyum” sözlerine yer verdi.

Kızkalesi’nde çektiği fotoğrafla mansiyon ödülüne layık görülen Mahmut Arslan Anadolu Lisesi öğrencisi Abdullah Kınalı ise “Heyecanlıyım. Kendime güvenerek çıktım buraya. 3 yıldır fotoğraf çekiyorum. Bu fotoğrafı da Kızkalesi’nde çekmiştim. Fotoğrafın birinci olacağına inanıyordum” diye konuştu.

 
 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!


 
   


 
       
 
  FLAŞ HABER

  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 
..
  
  FLAŞ HABER
 

İHSAN TAŞ KİMDİR, NERELİDİR?
 Devamı...

 

Evla Çalışkan,Mahfesığmaz Mahallemizin Geleceğini Şekillendirecek Çalışkan Kadın
 Devamı...

 

Aşkınızı Tüm Dünya’ya Duyuracağınız Özel Gününüz için Yeniden Anlaşma İmz
 Devamı...

 

CUMHURİYET COŞKUSU MERSİN’DE SANATLA BULUŞTU
 Devamı...

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN, CUMHURİYET’İN 100. YILINA YAKIŞIR KUTLAMALAR
 Devamı...

 

ÇOCUKLAR, CUMHURİYET’İN 100. YILINI ADINA YARAŞIR BİR COŞKUYLA KUTLADI
 Devamı...

 

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ, FİLOSUNU GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR
 Devamı...

 

MESKİ, TARSUS VE AKDENİZ’DE YAĞMURSUYU HATTI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
 Devamı...

 

Dünya yıldızlarının zayıflamak için kullandığı o cihaz artık Rahime Biçer Beauty
 Devamı...

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


       
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MAGAZİN HABERLERİ MÜZİK HABERLERİ RADYO HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
turkiyelife.com.tr © Copyright 2016-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA