21:38  HALİL ERGÜN SOSYETE PAZARI’NI ZİYARET ETTİ  13:58  AYAĞıMıN TOZUYLA AŞK KITABı RAFLARDAKI YERINI ALDı  09:32  HUMAY HASANOVA’DAN ANLAMLI KİTAP  13:05  23 NISAN’ı DOYASıYA KUTLADıLAR.  12:48  AKSIYON DIZISI “ARJEN”E GÖRKEMLI GALA!   19:42  İREM TUNALI BU KEZ GÜLDÜRECEK  19:32  "BODRUM SEFERI" FILMININ BASıN TOPLANTıSı YAPıLDı  22:46  LÜFER MEVSİMİ RAFLARDA  23:02  ÜNLÜ ŞARKıCı SERAP SONKUR HAYATıNı KAYBETTI  00:21  CIHANGIR CEYHAN’ıN BAŞROLÜNDE OLDUĞU “DENGELER: BIRI OLMAK” ÇOK YAKıNDA GAİN’DE  01:10  MUHTAR ADAYı EVLA ÇALıŞKANLıĞıYLA HALKıN TAKDIRINI KAZANıYOR  14:12  GÖKTÜRK GÜNGÖR KİMDİR?  00:02  GÜZEL OYUNCU MELİKE AKDAĞ  21:19  EYLÜL AKDAĞ’IN SON OYNADIĞI FİLMİ SİNEMAYA GİRİYOR  12:02  BAŞKAN KADİR BIYIK’TAN SİNEMAYA BÜYÜK DESTEK  11:53  ASAF SİNEMA FİLMİNİN ÇEKİMLERİNE ESKİŞEHİR’DE START VERİLDİ  11:46  OT DERGİ & MART 2024  23:32  ZEYNEP GÜNEŞ BAŞARILI OYUNCULUĞUYLA TAM NOT ALDI  23:17  BABA & KIZ AYNI REKLAM FİLMİNDE  22:32  USTA OYUNCU METİN YILDIRIM REKLAM FİLMİNDE 
 
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ ALFA KADINLARI BİR ARAYA GELDİ

“Güçlü kadın” tabiri son zamanlarda herkesin dilinde. Peki bir kadının “güçlü” olarak tanımlanmasına yol açan nitelikleri nelerdir?

 

Sektörün Güçlü kadınları bir araya gelerek kadın olarak Sektörlerinde  nasıl katkıda kadınlara bulunabilirz neler yaparız diye konuştular 

Adana'da 01 Burda Avm - Performans Gösteri Merkezi (PGM) de gercekleştirilen HDH Medya'nın düzenlemiş olduğu  Adana'ya Değer Katanlar Ödül gecesinde Güller Ağlamaz şarkısı ile ödül alan Başarılı Sanatçı Şimal Saraç Yılın en iyi cover şarkısı ödülüne layık görülürken ,yılın en ıyı projesi olarak da Sahnede Yönetmen projesı ile Yapımcı ve Yönetmen Özlem Kayhan  ödüle layık görüldüler.

Hem Menajer ve hem Organizatörlük yapan  Ayşem Sude , 01 fm Radyosunun Genel Koodinatörü Besime Yardım ve iş kadını Pınar Yıkar ile birlikte .gece sonrası Adana Seyhan Paça 'nın daveti üzerine  Zülküf Ustanın   marifetli lezzetli ellerinden Adana Lezzetlerinin de Tadına Baktılar

 

 

 

 

 

 Hangi özellikleri onu güçlü kılar? İlişkisi sona erdikten sonra, tek başına sağlam bir şekilde ayakta kalabilmesi mi yoksa kendi gerçekleri için hiçbir şeyden ödün vermemesi mi? Sizler için güçlü karaktere sahip olan kadınların en temel özelliklerini bir araya getirdik.

1. Haklarını Her Koşulda Ararlar

Kadınlar, erkek egemenliğinin hakim olduğu bir toplumsal düzende ne yazık ki büyük bir dezavantajla doğarlar. Seçme ve seçilme hakkının bile bir lüks olarak sunulması, kadına bakışın en bariz göstergesi olsa gerek. Kadınlar ya aldıkları eğitim neticesinde ya da yaşamında elde ettiği deneyimler neticesinde kendilerini daha bilinçli, öz güvenli ve en önemlisi güçlü hissedebiliyor. Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde kadınlar için ekonomik bağımsızlık, deyim yerindeyse düşüp kalkmadan, bazı haksızlıkları görüp mücadele etmeden kazanılmıyor.

Güçlü kadınların en bariz özelliği haklarını her zaman ve her koşulda arayabilmeleridir. Özellikle daha önce bir konuda haksızlığa uğramışsa ve bu konuda ciddi bir bedel ödemişse, ikincisine asla fırsat tanımazlar. Haklarını sorgularken kimseden çekinmezler, seslerini yükseltmekten korkmazlar.

2. Şikayet Ederek Yaşamazlar

Dünyada iki tür insan vardır. Birincisi sürekli bahane üreten ve şikayet eden, ikincisi ise bu şikayetleri ortadan kaldıran, çözüm üreten kişilerdir. Güçlü kadınların ikinci grupta olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bahaneler üretmek, bir şeyi elde etmek adına hiçbir çözüm üretmeyecektir, bunu en iyi onlar bilir. Şikâyet yerine olumsuz durumlar karşısında harekete geçerler ve en sonunda da muhtemelen sonuç alırlar.

3. Dilediklerini Yaparlar

Güçlü kadınlar için bir şeyi istemek ve kafaya koymak yeterlidir. Onu başarmak için tüm odaklanmayı sağlarlar. Bazen eşine, bazen sevgilisine ya da ailesine bu uğurda karşı çıkar. Tatile çıkmak istiyorsa kimseden onay beklemez. Başkalarının isteklerini ya da beklentilerini değil kendi taleplerini düşünerek harekete geçerler.

4. Bir Şeyi Zorunluluktan Dolayı Yapmazlar

Toplumsal dayatmalarla ilgilenmezler. Bu nedenle bu yaşa geldi evde kaldı gibi cümlelere kulakları kapanmıştır. Kendilerini bir konuda mecbur hissetmezler. Bu tip toplumsal tuzaklara ya da baskılara kapalıdırlar. Dul yaftası yemekten kurup boşanmaktan geri adım atmazlar. Evliliği sürdürme konusunda kendilerini mecbur hissetmezler. Bir şey onlar için sürdürülemiyorsa, noktalanmalıdır.  Kararları başkalarına göre vermezler.
 

 

 

 

5. Ekonomik Açıdan Özgürdürler

Bu belki de en kıymetli ve özel madde diyebiliriz. Bugün erkek şiddetinin ve egosunun temelinde kadını ekonomik olarak kendine muhtaç duruma getirmek yatıyor. Kadın ekonomik açıdan özgürleşmezse, hiçbir açıdan kendini özgür hissedemez. Bir şeyler başarabildiğini, hayatını idame edebileceğini, erkeğe maddi açıdan muhtaç olmayacağını bu şekilde göstermiştir. Bu onun için bir meydan okumadır. Ekonomik özgürlüğünü eline alamayan kadınlar, erkeğin boyunduruğu altında ezilir ve ekonomik tehditlerle hayatını geçirmek zorunda kalır.

6. Yalnızlık Onları Korkutmaz

Güçlü kadınları yalnız kalmakla tehdit edemezsiniz. Çünkü bu onları korkutan bir durum değil. Onlar her koşulda tek yaşayabilir. Gerekirse evdeki tüm işleri tek başlarına yapabileceklerinden emindirler. Yalnız kalmak onlar için bir zaaf değildir. Belli ölçüde yalnız olmanın avantajlarını kullanırlar, kendilerine daha fazla odaklanırlar.

7. Kararlarını Başkalarına Göre Vermezler

Karar mercii tamamen kendileridir. Başkalarını mutlu etmek adına saçma sağan kararların altına imza atmazlar. Doğru ya da yanlış, sonuçta kendi verdikleri kararlardan sorumlu olmak isterler. Özgür iradesini sonuna dek kullanmak ve hatırlatmak ister.
 

 

8. Kendilerine Zarar Veren İnsanları Yaşamlarından Hemen Silerler!

Güçlü kadınların duygusal zaafları ya da acabaları yoktur. Kesin hükümler verirler ve bu konuda nettirler. Zarar veren insanları tam anlamıyla bir virüs gibi görürler. Bu virüs daha fazla yayılmadan onlardan kurtulmak isterler. Zaten yeni birileriyle tanıştıklarında onların negatif ve pozitif taraflarını tartar ve ona göre bir samimiyet geliştirir.  Omuzlarında yük olacak insanları daha fazla taşımazlar.

9. Kendilerini Önemserler

Güçlü kadınlar başkaları kadar kendilerine de vakit ayırmayı bilirler. İşten çıktıktan sonra bir sosyal yaşamı vardır. Arkadaşlarıyla eşiyle dostuyla planlar yapar, ona fayda sağlayacak etkinliklere dahil olur. Ne yapar ederler, kendine o zamanı yaratmayı bilirler. Hayatın koşuşturması arasında kendini ihmal etmezler.

10. Sil Baştan Yapmayı Bilirler

Güçlü bir kadın için bir şeyi sil baştan yapmak doğal bir durumdur. Bir çırpıda emeklerini elinin tersiyle itebilir ve her şeye sıfırdan başlayabilir. Bu nedenle de sıklıkla radikal kararlar alabilir. Konfor alanlarının dışına taşmak onları korkutmaz. Daha iyisi için sıradan olanı hiç düşünmeden yok edebilirler.
 

 

11. Arkadaşlarına Rehberlik Ederler

Arkadaşlarına yol göstermek güçlü kadınların en temel özellikleri arasında yer alır. Bu yüzden derdi tasası olan genelde ilk önce ona gelir. Her şey için makul çözümleri ve önerileri vardır. Deneyimlerini yaratıcı ve rasyonel fikirlere dönüştürme becerisi yüksektir. Kadınlar arasında bir nevi akıl hocası olarak görülür.

12. Derindirler

Güçlü kadınlar elbette kendi güzelliklerinin farkındadırlar; ancak bununla ön planda olmak onlar için çok da motive edici değildir. Güçlü kadınların farkındalık düzeyi yüksektir. Sorumluluk bilinciyle çevresindeki sorunlar üzerine derinlemesine kafa yorarlar. Hayat yakışıklı bir adamla beraber olmaktan ibaret değildir, bunun gayet farkınadırlar. Vücutlarına değil beyinlerine yatırım yaparlar. Entelektüel altyapıları ve duruşları sağlamdır.

13. Kendileriyle Barışıktırlar

Fazla kilolarmış, selülitlermiş, bunların hep boş konular olduğunu herkesten çok iyi bilirler. Bu nedenle de her daim kendileriyle barışık olmayı seçerler. Her durumda her şartta kendilerini önemserler. Pozitif duruşlarıyla güzellikleriyle zaten etrafa ışık saçarlar. Aynalara küsmek, onların kitabında yazmaz. Böyle bir sürecin öz güvenlerini zedelemesine izin vermezler.

 
 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!


 
   


 
       
 
  FLAŞ HABER

  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 
..
  
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


       
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MAGAZİN HABERLERİ MÜZİK HABERLERİ RADYO HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
turkiyelife.com.tr © Copyright 2016-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA