20:18  ERDEMLİ ESNAFININ HAYALİ GERÇEK OLUYOR  10:27  BÜYÜKŞEHİR, KÖPEK ATIK İSTASYONU SAYISINI İKİ KATINA ÇIKARDI  19:41  BÜYÜKŞEHİR’İN ÜRETİCİ KADIN STANTLARI BU KEZ DE ERDEMLİ’DE AÇILDI  16:06  SUFLE’DEN "BEYAZ YALAN"  14:28  PEŞINDEN KOŞULAN BIR HAYAL DAHA: ANA SHINE “DIGITAL LOVE” ILE BÜYÜLEMEYE DEVAM EDIYOR  13:50  ALARA SERENA’DAN YENI HIT "KıVıLCıM"  13:35  AILELER 2 GÜN HEKIMSIZ KALDı  10:03  BU YAZ DA ÇOCUKLARIN DONDURMALARI MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN  20:32  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YÖRÜKLERE HİZMETLERİ DEVAM EDİYOR  14:58  BÜYÜKŞEHİR, HALK KART’IN HAZİRAN AYI TUTARLARINI HESAPLARA YATIRDI  10:27  BÜYÜKŞEHİR’İN EMEKLİ EVİ ÜYELERİ DARISEKİSİ GEZİSİ İLE KÖY HAVASI ALDI  20:43  BAŞKAN SEÇER, U11-U12 FUTBOL ŞENLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ’NE KATILDI  14:19  MERSİNLİLER, YILDIZLARIN ALTINDA KONSERİ İLE KEYİFLİ BİR AKŞAM GEÇİRDİ  08:24  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLERE İLKLERİ YAŞATMAYA DEVAM EDİYOR  20:05  BAŞKAN SEÇER: "HAYAT PAHALILIĞI EMEKLİLERİ DAHA FAZLA ETKİLİYOR"  13:47  KÜLTÜR PARK’TAKİ SALDIRILARA BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ  08:53  BAŞKAN SEÇER, MEZUNİYET TÖRENİ’NDE GENÇ HEKİMLERİN HEYECANLARINA ORTAK OLDU  10:19  BİSİKLETSEVERLER 30 KİLOMETRELİK SÜRÜŞ YAPTI  20:34  KARİYER MERKEZİ’NİN GENEL MUHASEBE KURSU 30 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR  12:06  SEKTÖRÜN 3 GÜÇLÜ KADIN İSMİ BİR ARADA  
 
MESKİ, ALTYAPININ YANI SIRA ASFALT ÇALIŞMALARINA DA BAŞLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Asfalt Şube Müdürlüğü kurdu.

 

Altyapı çalışmalarının sonrasında asfalt tamiratı işlerine de başlayan MESKİ, vatandaşların taleplerini hızlıca çözüme kavuşturmaya devam ediyor.

MESKİ, üstyapı çalışmalarına da hız veriyor

MESKİ, tüm ilçelerde hız kesmeden devam eden altyapı çalışmalarının yanı sıra üstyapı çalışmalarına da başladı. MESKİ, birimleri tarafından yapılan bakım onarım faaliyetlerinin ardından bozulan yollar ile deplase ve rehabilitasyon çalışmaları sonrası bozulan yol kaplaması, asfalt tamiratı ve yama işlerini yapmak üzere Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’na bağlı Asfalt Şube Müdürlüğü’nü hayata geçirdi.

MESKİ Asfalt Şube Müdürlüğü, ilk iş olarak Çay ve Özgürlük Mahalleleri’nde yol kaplama çalışmalarına başladı. Çalışma kapsamında? Özgürlük Mahallesi’nde 4 bin 2 ton, Çay Mahallesi’nde 3 bin 408 ton olmak üzere toplam 7 bin 410 ton bitümlü sıcak karışım asfalt serimi yapıldı. İstemihan Talay Caddesi’nde 380 adet, Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı’nda ise 353 adet muayene bacası imalatı ile yağmur suyu ızgaraları yükseltildi. Çalışmalar, Tarsus ilçesinde bulunan cadde ve sokaklarda ihtiyaca bağlı olarak devam ediyor.

Ayrıca, 1 Mart 2022 tarihi itibariyle Teksin sistemi üzerinden vatandaş ve birimlerden gelen talepleri toplayan MESKİ, ilgili bölgelere hızlıca müdahale etmeye başladı. MESKİ, altyapı birimlerinin çalışmaları sonrasında asfalt tamiratı işlerine müdahale ederek, vatandaşların taleplerini karşılamayı sürdürüyor.

“Çok güzel çalışmalar yapılıyor”

Çay Mahallesi sakinlerinden Gülizar Hus, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları dolayısıyla Başkan Vahap Seçer’e teşekkür ederek, “Önce suyumuz yoktu tabi çok perişan olduk. Yollarımız çok kötüydü. Sağ olsun şimdi yapıldı. Başkanımız iyidir. Çok güzel çalışma yapıyor gerçekten. Suyumuz yoktu. Bir defa söyledik ikinci günü hemen ekibi geldi. Yollarımızı yaptı. Sularımızı düzenledi. Önceden sıkıntılarımız çoktu. Çok perişan olduk. Sanki dağ başı bir yerdeyiz. Suyumuz çıkmıyordu. Bulaşıkta perişan oluyorduk. Kapları dolduruyorduk. Çok mağdurduk. Şimdi sağ olsun sular çok güzel tazyikli geliyor” diye konuştu.

“Vahap Başkan su ve asfalt sözünü tuttu”

Çay Mahallesi Muhtarı Ahmet Akyol, 3 dönemdir muhtarlık yaptığını belirterek, “30 senedir bu mahallede oturuyorum. 30 senedir buranın altyapısının yapıldığını ben değil vatandaş da görmedi. Vahap Başkan su ile asfalt sözünü tuttu, yerine getirdi. Sularından memnunuz, asfaltından memnunuz, çalışmasından memnunuz. Ben ne diyorsam halk da onu diyor.  Allah razı olsun Vahap Başkanımızdan. Teşekkür ederiz. Çalışan adamın emeği boşa gitmez. Vahap Başkanımız söz verdi. Elini taşın altına koydu. Yaptı da. Allah razı olsun. Çay Mahallesi halkı adına çok teşekkür ederim” diye konuştu.

“Çok takdir ediyoruz”

Mahalle sakinlerinden Erdal Uludağ ise “Yıllardır hiç suyumuz gelmiyordu evlerimize. Kaç senedir bidonlarla çamaşır makinesine su boşaltıp o şekilde çalıştırıyorduk. Ama gerçekten bu son dönemlerde çok güzel bir çalışma oldu. Herkes memnun. Gerçekten çok takdir ediyoruz. Çay Mahallesi halkı adına da çok teşekkür ediyoruz. Daha önce toz, dumandan geçilmiyordu Çay Mahallesi. Yollarımız çok güzel oldu. Yollarımızı asfaltladı. 3. katlara su gitmiyordu. Şu anda çok tazyikli” ifadelerini kullandı.

 
 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!


 
   


 
       
 
  FLAŞ HABER

  YAZARLAR
 

 


       
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MAGAZİN HABERLERİ MÜZİK HABERLERİ RADYO HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
turkiyelife.com.tr © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA