20:53  MESKİ, İMAR AFFI KAPSAMINDA ABONELİK BAŞVURULARINI ALMAYA BAŞLADI  10:29  AYVAGEDİĞİ HEM YAYLA ŞENLİKLERİYLE HEM DE KONSER ETKİNLİĞİYLE ŞENLENDİ  20:42  MERSİN BÜYÜKŞEHİR, KIRSAL BÖLGELERDE DE ULAŞIM ALTYAPISINI GÜÇLENDİRİYOR  09:37  KADINLAR HEM YENİ BİR İŞ KOLU ÖĞRENİYOR, HEM ÇOCUKLARINA ÖRNEK OLUYOR  21:18  MERSİN BÜYÜKŞEHİR, TAZİYELER İÇİN YEMEK HİZMETİNE BAŞLADI  10:55  K9’LAR ZORLU BİR EĞİTİM SÜRECİNDEN GEÇİYOR  20:43  MESKİ MERKEZ SU ANALİZ LABORATUVARI BİR DENETİMİ DAHA BAŞARIYLA GEÇTİ  10:18  TAŞUCU MAHALLESİ YUSUF ÖZER CADDESİ’NDE 1.800 METRELİK YOL YENİLENİYOR  20:28  TARSUS’A BAĞLI MAHALLELERDE ŞENLİK HEYECANI YAŞANIYOR  16:37  MSK ERKEK BASKETBOL TAKIMI, SEZONUN İLK ANTRENMANINI YAPTI  10:14  MESKİ ÇAMLIYAYLA TEKNİK HİZMETLER YERLEŞKESİ YAPIMINDA SONA GELİNDİ  20:49  MİNİK ÖĞRENCİLER DENEYLERLE YARARLI VE ZARARLI MİKROORGANİZMALARI KEŞFETTİ  10:33  BÜYÜKŞEHİR ZABITASI TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI DENETLİYOR  20:58  MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU DOLU DOLU BİR SEZON GEÇİRDİ  09:27  KIZKALESİ’NDE GERÇEKLEŞEN PRO BEACH TOUR PLAJ VOLEYBOLU MERSİN ETABI SONA ERDİ  20:14  MERSİN BÜYÜKŞEHİR, İNSAN ODAKLI ALTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR  14:49  MÜZİKSEVERLER YAZ DOSTUM KONSERLERİ KAPSAMINDA SANATÇI HALUK ŞAŞ İLE BULUŞTU  08:51  PRO BEACH TOUR MERSİN ETABI KIZKALESİ’NDE BAŞLADI  20:33  BÜYÜKŞEHİR’İN ÜCRETSİZ YÜZME KURSUNA HER YAŞTAN TALEP YAĞIYOR  15:28  GENÇLER HEM MESLEK KAZANIYOR HEM DE İŞ HAYATINA HAZIRLANIYOR 
 
MERSİNLİLER, YILDIZLARIN ALTINDA KONSERİ İLE KEYİFLİ BİR AKŞAM GEÇİRDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından “Yıldızların Altında Konseri” düzenlendi. Konserde Mersinliler keyifli bir akşam yaşadı.

 

Yaz akşamlarına konserler eşlik ediyor

Kültür Park içerisindeki Amfi Tiyatro’da Mersin Büyükşehir Belediyesi Türk Müziği Orkestrası tarafından gerçekleştirilen konsere Mersinliler yoğun ilgi gösterdi. Türk Sanat ve Türk Halk Müziği’nin birbirinden güzel eserlerine müzikseverler de eşlik etti. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdal Gökayaz’ın da katılım sağladığı konserde; Benim Gönlüm Şarhoştur Yıldızların Altında, Edremit’in Gelini, Gece Kirpikli Kadın, Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim, Agora Meyhanesi, Nar Tanem, Bir Anadan Dünyaya Gelen Yolcu, Bir Derdim Var İdi Bin Daha Oldu gibi birbirinden güzel eserler seslendirildi.

“Amacımız hep beraber bir ağızdan sevgi ile kardeşçe şarkılar söylemek”

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, düzenledikleri  konserlerle sık sık Mersinlilerle bir araya geldiklerini söyleyerek, şöyle devam etti:

“Bugün Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği’nden eserler sunacağız sevgili sanatseverlerimize. Biz bu konserleri yapmaktan büyük keyif alıyoruz. Bu konserlerimizi sürekli olarak yapıyoruz. Her ay düzenli olarak Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği konserlerimizle birlikte Kent Orkestrası konserlerimizi de sürdürüyoruz. Çünkü müzik hep ruhu şifalandırır. ‘Müzik ruhun gıdasıdır’dan yola çıkarak sevgili sanatseverlerimiz ve Mersinlilerimizi kültürden, sanattan, müzikten uzak tutmak istemiyoruz. Konserlerde bir arada olmak gerçekten bizi çok mutlu ediyor. Çünkü biz Mersin Büyükşehir Belediyesi birlikte olarak büyük bir aileyiz. Bu ailenin çatısının bir ferdi olmaktan, bu çatının altında yaşıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sanatla da birleşip halkımızla güzel bir Mersin yaşamak istiyoruz. Ben konserdeki katkı sağlayan, konsere eşlik eden bütün sanatseverlere ve seyircilerimize de teşekkür ediyorum. Çünkü konser boyunca eşlik ederek gerek alkışlarıyla gerek sesleriyle bizi gerçekten çok mutlu ediyorlar. Amacımız da bu zaten. Hep beraber bir ağızdan sevgi ile kardeşçe şarkılar söylemek.”

“Mersin halkına diyeceğim tek şey; konserlerimizi kaçırmasınlar”

Çaldığı bağlama ve güzel sesiyle müzik yeteneği sayesinde görev yaptığı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’nden Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’ne geçen Çiğdem Akdoğan da konserde solist olarak yer aldı.  Akdoğan,  “2020 yılında belediyenin sunmuş olduğu bir imkanla başladım. İşçi olarak çalışmaktaydım bir emekçiydim. 1,5 yıllık çalışma süresinden sonra belediyenin açmış olduğu bir sınavla Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na geçiş yaptım. 6 aydır burada çalışıyorum. Burada çok güzel etkinliklerimiz ve konserlerimiz oluyor. Daha da güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. Çok mutluyum. Mersin halkına diyeceğim tek şey; konserlerimizi kaçırmasınlar. Biz gerçekten büyük bir aileyiz. Çok farklı türkülerimizle sizlerle olacağız kaçırmayın” dedi.

Konseri dinlemeye gelen seyircilerden Merve Gökdaş ise “Vakit buldukça Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu etkinliklere katılmaya özen gösteriyorum. Çok eğlenceli. Seçilen müzikler de çok güzel. Tüm Mersinlileri bu aktiviteler için davet ediyoruz. Başkan Vahap Seçer’e sağladığı bu imkanlardan dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  

 
 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!


 
   


 
       
 
  FLAŞ HABER

  YAZARLAR
 

 


       
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MAGAZİN HABERLERİ MÜZİK HABERLERİ RADYO HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
turkiyelife.com.tr © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA