23:38  SERKAN KAYA’NıN ACı GÜNÜ  23:34  TARKAN’ıN HAYATı BELGESEL OLUYOR  23:32  TÜRKÇE RAP TR PLATFORMU RAP MÜZIK SANATÇıLARıNA KAPıLARıNı AÇıYOR  23:05  TÜRKİYE LİFE MÜZİK STÜDYOSUNDAN AKUSTİK KAMPANYA   22:18  GÜL TAİROVA KİMDİR?  23:35  NEW LIFE MEDIKAL AZERBAYCAN TÜRKIYE’YE GELIYOR  22:35  İRAN FILMINDE BIR TÜRK: ARIF GÜNGÖR  22:07  OKAN BOYAR’ıN SUNDUĞU OKAN’ıN RENKLI DÜNYASı’NDA ILK KONUK SOLMAZ ÇIROS OLDU  17:15  GÜZELLIK UZMANı SEMIHA AYONEL , SIZI CILDINIZE YATıRıM YAPMAYA YÖNLENDIRIYORUM.  16:00  DJ MILKO: “MÜZISYENLER IKI YıLDıR HAYATA TUTUNMA MÜCADELESI VERIYOR”  16:52   DEMET AKALGAN BİR YILDIZ GİBİ DOĞUYOR  16:33  NASU TAKI’DAN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE TAM DESTEK  02:48  CEMIL KAN "ÜÇ YANLıŞ TEK DOĞRU"YU MÜZIKSEVERLERLE BULUŞTURDU  15:17  CUMHURIYETIMIZIN KURUCUSU, BÜYÜK ÖNDER GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü VEFATıNıN 83. YıLıNDA SEVGI, SAYGı, MINNET VE RAHMETLE ANıYORUZ.   15:05  TUBA BÜYÜKÜSTÜN İDDIALARı YANıTLADı: MURAT BOZ İLE AŞK Mı YAŞıYORLAR?  14:55  2021 MTV AVRUPA MÜZIK ÖDÜLLERI’NDE SAHNE ALACAK İSIMLER BELIRLENDI  14:37  SEDAT SARıKAYA’NıN FABRIKA IŞÇILIĞINDEN GAZETECILIKTE ÖDÜLLERE UZANAN BAŞARı HIKAYESI!  15:36  MUKADDER YURT İDDİALI GELİYOR  15:33  SULTAN ÖZEN YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR  16:18  ANA SHINE; ALBÜMÜNDE 4 MEVSIM AŞKı ANLATTı 
 
BAŞKAN SEÇER: “HEP BERABER MERSİN’İ ÇOK DEĞERLİ NOKTALARA GETİRECEĞİZ”

“SANATIN HER ALANINDA YAPILAN HER ÇALIŞMA ÖNEMLİDİR”

 

Başkan Seçer, “İlyas Yılgör 2021 Uluslararası Fotoğraf Yarışması”nın ödül törenine katıldı. Kente değer katan insanları önemsediklerini ve düzenlenen etkinliğin bu anlamda çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Seçer, “Kendi hayatının sınırları dışında da ‘Kente ne yapabilirim?’ diye çaba gösteren onlarca, binlerce gönüllü insan var. Umut ediyorum hep beraber Mersin’i çok değerli noktalara getireceğiz” dedi.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, fotoğraf ustası İlyas Yılgör adına birincisi düzenlenen “Hayat” temalı “İlyas Yılgör 2021 Uluslararası Fotoğraf Yarışması”nın ödül törenine katıldı. Başkan Seçer, “Umut ediyorum hep beraber Mersin’i çok değerli noktalara getireceğiz” dedi.

Yarışmada üçüncü olan fotoğraf sanatçısına ödülünü Başkan Seçer verdi

Mersin Fotoğrafçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Yılgör Ailesi tarafından organize edilen yarışmanın ödül töreni Mersin Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda yapıldı. Ödül töreninde Başkan Seçer’in yanı sıra Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, Mersin Fotoğrafçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Önder Türkmen ve Yılgör Ailesi yer aldı.

İlyas Yılgör 2021 Uluslararası Fotoğraf Yarışması’na 68 ülkeden 850’ye yakın fotoğrafçı toplam 3 bine yakın eserle katıldı. Yarışmada ödüle layık görülen Adana ve Denizli’deki fotoğraf sanatçıları törende yer aldı. Adana’dan katılan ve yarışmada üçüncü olan Muhammet Doğan Temur’a ödülünü Başkan Seçer verdi.

“Sanatın her alanında yapılan her çalışma bana göre önemlidir”

Başkan Seçer, Mersin’e değer katan isimlerden olan İlyas Yılgör adına düzenlenen yarışmanın çok önemli olduğunu belirterek, “Sanatın her alanında yapılan her çalışma bana göre önemlidir. Bu tip organizasyonlar, yarışmalar, etkinlikler aslında o alana değer katmak, farkındalık yaratmak, bir anlamda da sanatı ve sanatçıyı daha ileriye taşıma amacını güdüyor” dedi.  Mersin’e dokunan, iz bırakan insanları ve çalışmalarını önemsediklerini dile getiren Seçer, bu amaçla oluşturulan Mersin’e Değer Katanlar (MEDEKA) hakkında da bilgiler verdi. MEDEKA’yı “Bir projenin ötesinde bir anlayış” olarak nitelendiren Başkan Seçer, Mersin’in bir geçmişi olduğunu ve kentte her alanda emek veren insanlar olduğunu vurguladı.

“Biz Mersin’e değer katmak istiyoruz”

İlyas Yılgör Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nı bundan sonraki süreçlerde daha zengin hale getireceklerini ifade eden Seçer, “Biz Mersin’e değer katmak istiyoruz. Bugüne kadar katan insanları, dünyanın neresinde yaşıyor olursa olsun bulup bu özelliklerini halen Mersin’e yansıtmalarını istiyoruz. Çok önemli çalışmalar yapılacağını düşünüyorum. Kendi hayatının sınırları dışında da ‘Kente ne yapabilirim?’ diye çaba gösteren onlarca, binlerce gönüllü insan var. Gönüllü değer var. Umut ediyorum hep beraber Mersin’i çok değerli noktalara getireceğiz. Yarışmada dereceye giren ya da girmeyen bütün sanatçılara da emeklerinden, gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

“Sizlerin desteği ile hep beraber bugünleri daha ileriye taşıyacağız”

Mersin Fotoğrafçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Önder Türkmen, “Mesleğimizi daha ileri noktalara ulaştırmak için bu yarışmayı her yıl düzenlemek üzere burada bulunuyoruz. İnşallah bundan sonraki yıllarda da sizlerin desteği ile hep beraber bugünleri daha ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

“Bir kentte yaşayıp iz bırakmak, çalışmaların içerisinde en keyifli olanı”

ESOB Başkanı Talat Dinçer, İlyas Yılgör’ün meslek kuruluşlarının kurulmasına öncülük ettiğini belirterek, “Bir kentte yaşayıp da iz bırakmak ve geleceğe eser bırakmak herhalde yaptığımız çalışmaların içerisinde en keyifli olanı diye düşünüyorum. Dolayısıyla bu yönüyle de baktığımızda İlyas Yılgör, hem mesleğine özen göstermiş hem mesleği bir seviyeye çıkarmış hem mesleğinde ahlakı ön plana çıkarmış ve her türlü sosyal ve kültürel etkinliklerin içinde yer almış. Böyle bir insanın anısına fotoğraf yarışması yapmak bence bu memlekette yapılacak en güzel şeylerden bir tanesi” ifadelerine yer verdi. 

“Mersin’e örnek olması gereken bir etkinliktir”

MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ise “Evlerinizde eski fotoğraflarınızı karıştırın; annelerinizden, babalarınızdan kalma. ‘Foto İlyas’ yazıyorsa demek ki çok değerli fotoğraflara sahipsiniz demektir. Ben evlatlarını kutluyorum. İlyas Amca’nın adının bütün dünyaya yayılması ve sonsuza kadar sürmesi adına böyle bir etkinlik başlattılar. Mersin’e örnek olması gereken bir etkinliktir” dedi.

 
 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!


 
   


 
       
 
  FLAŞ HABER


  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 
..
  
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


       
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MAGAZİN HABERLERİ MÜZİK HABERLERİ RADYO HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
turkiyelife.com.tr © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA